Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2010

61
Όσοι φοιτητές του Ζωγράφου, Ιλισίων και γειτονικών περιοχών καθώς και αυτοί που διαθέτουν αμάξι και ιώβεια υπομονή, συσπειρωθείτε και συναντηθείτε αύριο στη σχολή και κάνετε ό,τι καταλαβαίνετε. Προσωπικά δεν έχω άμεσο τρόπο να κατέβω αλλά αν το έψαχνα λίγο παραπάνω σίγουρα θα έβρισκα. Παρόλα αυτά αρνούμαι κατηγορηματικά να ξοδέψω μια περιουσία σε ΤΑΞΙ ή να αγγαρέψω κάποιο φίλο/πατέρα/ξάδερφο/μπατζανάκη κλπ να υποστεί την αυριανή κίνηση για να μη χάσω το εργαστήριο ΦΜΑ!

@tim: Γιατί οπορτουνιστές όσοι ψάχνουν για εργασία και ευκαιρίες στο εξωτερικο?
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2010

62
όλες οι απόψεις πιστεύω είναι εν μέρη σωστές..ακριβώς γιαυτό συζητάμε.. :D απλά βλέπω,χωρίς να έχω και πολλές γνώσεις(οικονομικές,πολιτικές) πως κάτι συμβαίνει και αν ακόμη δεν το έχουμε νιώσει,σιγά σιγά όλων η ζωή αλλάζει..προς το χειρότερο!!σίγουρα η κατάληψη δεν είναι λύση,και ιδίως όπως έχει γίνει σήμερα..όλοι θέλουμε να πάρουμε πτυχίο,όλοι να δουλέψουμε ζητάμε και να ζήσουμε ανθρώπινα..απλά δε ξέρω τι νόημα θα έχει ένα πτυχίο όταν θα σερβίρουμε καφέδες για 600e..??? :whistle: ναι να κάνουμε το μάθημα μας,και τα εργαστήρια μας..θα έχουμε όμως όλοι δίκαια,τις ίδιες ευκαιρίες όταν με το καλό τελειώσουμε???..θα υπάρχουν γενικά ευκαιρίες ??δε ξέρω και συγγνώμη αν το παρατραβάω,απλά δεν μου κάθεται καλά το ''ας μείνει η σχολή ανοιχτή και όλα τα άλλα βρίσκονται...''

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2010

63
@ juliette22: Εγώ δεν τους θεωρώ οπορτουνιστές,απλά επειδή και καλά αναφερόταν το ζήτημα στην Ελλάδα έβαλα αυτή τη λέξη,ίσως λανθασμένα.Γενικά ήθελα να τονίσω ότι για να πετύχει κάποιος σε προσωπικό επίπεδο σαν επιστήμονας πρέπει αναγκαστικά πλέον να φύγει στο εξωτερικό,γιατί εδώ πέρα δεν υπάρχουν ευκαιρίες.
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2010

64
Σίγουρα η ζωή μας όλων αλλάζει και δυστυχώς προς το χειρότερο ναι. Αλλά αν κλείσουμε και τη σχολή, τι θα καταλάβουμε? Ναι συμφωνώ οτι η νοοτροπία "ανοικτή σχολή και όλα τα άλλα βρίσκονται" δεν λέει και πολλά, αλλά αν δεν είναι και η σχολή ανοικτή τι καταφέρνουμε? Απλούστατα οι γονείς των παιδιών απο την επαρχία πληρώνουν τζάμπα και βερεσέ ενοίκια και λογαριασμούς και αντί τη σχολή να την τελειώσουμε σε 5 χρόνια να τη τελειώσουμε σε 6 ή 7... :weep: Πάρτο αυγό και κούρευτο... :tomato: Αν είχα πάει στο εξωτερικό όπως είχα σκεφτεί πριν 3 χρόνια φέτος θα έπαιρνα πτυχίο :whistle: Είναι το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρη :wall:
"I went numb when I learned to see..."