Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011 (?)

41
MaHaHoU έγραψε:ΔΣ με τι θέμα? :?
Ενημερώσου να μας πεις. :)
Στην πόρτα ήμουν, δεν κατάφερα να ακούσω και πολλά πράγματα. Κάτι άκουσα για κάποιο συλλαλητήριο και για την πρόσθετη εξεταστική.

edit: Το περί συνέλευσης μου το είπε βγαίνοντας κάποιος από την ΕΝΤΡΟΠΙΑ, δεν το άκουσα εγώ. Διασταυρώστε, αλλά έτσι πρέπει να είναι.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011 (?)

42
Εχμμμμμ... με ενημέρωσαν ότι την Τετάρτη αποφασίστηκε να κλείσει η σχολή λόγω κινητοποιήσεων (λογικά τα μαθήματα της πτυχιακής εκείνης της μέρας μεταφέρονται και περιμένουμε αντίστοιχη ανακοίνωση) και κανονίστηκε συνέλευση μάλλον για την επόμενη Τρίτη, όπως είπε και ο MakisH . Περισσότερες πληροφορίες θα έχω πιο αργά...
この危うげな世界さえ
越えてゆけると 信じるだけ
あなたと

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011 (?)

46
Ρε παιδιά συγγνωμη λίγο αλλα εγώ ειμαι πρωτοετής (οτι με αποθαρρυνει αφανταστα αυτο το μπαχαλο για να ασχοληθω σοβαρα με την σχολη το αφηνω ασχολίαστο) Ποιος θα επρεπε να με ενημερωνει για το τι γινεται στην σχολή; Εχουμε μαθημα, κατάληψη ή εξεταστική; Κανονικα θα έπρεπε να περιμενω τις επισημες ανακοινωσεις μεσω του site της σχολης το οποίο εχει μεινει οτι το εξάμηνο ξεκινάει 10 Οκτωβρίου; Συγγνώμη αλλά μονο στο Ελλαδισταν αυτα τα πραγματα....

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011 (?)

47
Δεν έχει αλλάξει κάτι από αυτήν την ανακοίνωση. Αυτή τη στιγμή για εσένα (και για τους υπόλοιπους που είμαστε έτος<5) δεν συμβαίνει τίποτα. Ούτε κατάληψη, ούτε μαθήματα, ούτε εξεταστική.

Ισχύει γενικώς αυτό που λες, αλλά προσωπικά έχω καταλάβει πως ακόμα και να θέλει κάποιος να βγάλει μια ανακοίνωση, τα δεδομένα αλλάζουν τόσο γρήγορα που δεν μπορείς να προγραμματίσεις τίποτα. Συνεχώς υπάρχουν οι εξής αστάθμητοι παράγοντες: καταλήψεις, απεργίες καθηγητών, απεργίες ΜΜΜ. Αν συμπεριλάβεις αυτή τη στιγμή την πίεση που δέχονται πολλοί τελειόφοιτοι να φύγουν, συν τις αποφάσεις των διαφόρων οργάνων που επηρεάζουν τις αποφάσεις της σχολής (π.χ. Σύγκλητος), συν τα νέα δεδομένα του νέου νόμου τα οποία πολλές φορές φαίνονται ασαφή άστα να πάνε... Προσωπικά, τη συγκεκριμένη περίοδο, κατανοώ πλήρως την αδυναμία του προέδρου και της σχολής γενικότερα να πουν με σιγουριά κάποια πράγματα από τη στιγμή που αλλάζουν συνεχώς τα δεδομένα. Μακάρι να μπορούσαν να κάνουν και αυτοί κάτι καλύτερο...