Re: Εργαστήριο Τεχνολογίας Καυσίμων και Λιπαντικών (2012-13)

3
Υπάρχει ένα βασικό πρόβλημα: το εργαστήριο διαρκεί μόνο μια ώρα (45 λεπτά βασικά), οπότε πάει λίγο υπεργρήγορα η όλη διαδικασία.
Γενικώς τα εξηγούν εκείνη την ώρα και καλύπτεσαι αλλά οπωσδήποτε αν έχεις ρίξει μια ματιά στο φυλλάδιο κάθε άσκησης βγαίνει πολύ πιο εύκολα και κατανοητά η άσκηση. Αυτό που μετράει πρακτικά είναι η αναφορά αλλά έχω την εντύπωση ότι στον τελικό βαθμό δεν μετράνε ιδιαίτερα (ίσως καθόλου). Αντιθέτως μετράει πάρα πολύ η βιβλιογραφική εργασία.

Είναι ωραία εργαστήρια πάντως και μακάρι να υπήρχε χρόνος να γίνουν περισσότερα και αναλυτικότερα. Τουλάχιστον εμένα μου άρεσε αυτός ο συνδυασμός θεωρίας και μπίχλας... :P

Re: Εργαστήριο Τεχνολογίας Καυσίμων και Λιπαντικών (2012-13)

4
Στο site του μαθήματος αναρτήθηκε το πρόγραμμα για το εργαστήριο της Δευτέρας 29/10/12.

επίσης, αναρτήθηκε ο κατάλογος των ομάδων (με διορθώσεις λόγω διπλοεγγραφών).
Προσοχή! αιτήματα για αλλαγές ομάδων μέχρι τις 31/10/2012.
Παρακαλούμε να ελέγξετε την ορθότητα όσων έχετε δηλώσει ώστε αν απαιτηθούν αλλαγές να γίνουν το συντομότερο δυνατόν για να γίνει ο προγραμματισμός της εκπόνησης των εργαστηριακών ασκήσεων και η ανάθεση των βιβλιογραφικών θεμάτων. Επίσης ςνημερώστε τους συναδέλφους σας που δεν έχουν εγγραφεί ακόμη να κάνουν την εγγραφή τους άμεσα.

Αιτήματα για αλλαγή ομάδων μέχρι τις 31/10/2012 στην ηλεκτρονική διεύθυνση dkaronis@central.ntua.gr
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Εργαστήριο Τεχνολογίας Καυσίμων και Λιπαντικών (2012-13)

5
Από [url=http://www.chemeng.ntua.gr/the_course/Technology_of_Fuels_and_Lubricants]ανακοίνωση[/url] στο site του μαθήματος έγραψε:Επειδή τη Δευτέρα 5/11/2012 δεν κατέστη δυνατή η πραγματοποίηση των εργαστηριακών ασκήσεων του μαθήματος λόγω της Συνέλευσης του Φοιτητικού Συλλόγου, το Εργαστήριο της Δευτέρας 12/11/2012 θα διεξαχθεί με βάση το πρόγραμμα που ανακοινώθηκε για τη Δευτέρα 5/11
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One