[7ο] Εργαστήριο Καυσίμων & Λιπαντικών (2011-12)

1
Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των εργαστηρίων της δευτέρας 17-10-2011.

http://www.chemeng.ntua.gr/courses/fuel ... 0_2011.pdf
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PeriklisP την Κυρ 17 Μαρ 2013, 9:38 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: Διόρθωση [quote] σε [url]
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Εργαστήριο Καυσίμων & Λιπαντικών (2011-12)

4
Τι μορφής είναι το εργαστήριο καυσίμων ως προς εκθέσεις-εξετάσεις κτλ;
Κοινώς: έχει αναφορά; Αναλυτική όπως συνήθως ή συνοπτική; (δηλαδή μόνο μετρήσεις, υπολογισμούς, συμπεράσματα)
Έχει εξέταση; Την ημέρα του πειράματος ή μετά;

Αν θυμάμαι καλά είπαμε στο μάθημα ότι έχει μόνο μια σύντομη αναφορά εκεί. Κατάλαβα καλά;

Re: Εργαστήριο Καυσίμων & Λιπαντικών (2011-12)

5
Λοιπόν, νομίζω ότι εξαρτάται από το κάθε πείραμα. Θυμάμαι ένα που σχετιζόταν με την αποθείωση που χε σχετικά μεγάλη αναφορά ενώ κάποια άλλα δεν ήταν ούτε μία σελίδα. Δεν είμαι απολύτως σίγουρη, αλλά νομίζω δεν έχει εξέταση, ή απαντάς μία ή δύο ερωτήσεις την ώρα του πειράματος. Τέλος, υπάρχει εξέταση ή παρουσίαση της τελικής εργασίας, η οποία όμως είναι βιβλιογραφική και δε σχετίζεται με τα εργαστήρια.
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Εργαστήριο Καυσίμων & Λιπαντικών (2011-12)

7
Πληροφορίες και υλικό για να διαβάσουμε πριν κάθε εργαστηριακή άσκηση βρίσκονται εδώ

Σύμφωνα με τους υπεύθυνους του εργαστηρίου εργαστηριακός οδηγός δεν θα μοιραστεί οπότε εκτύπωση και άγιος ο θεός. :inlove:
"I went numb when I learned to see..."
cron