[7ο] Επιστήμη και Τεχνική Υλικών (2013-14)

1
Επειδή είχε γίνει ένα θέμα με τα εργαστήρια (μας χώρισαν αλφαβητικά) τελικά μετά απο αρκετές πιέσεις οι ομάδες χωρίζονται όπως επιθυμούν (απευθυνθείτε στην Ελένη ?Ανδρέου? για περισσότερες πληροφορίες).
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [7ο] Επιστήμη και Τεχνική Υλικών (2013-14)

2
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΥΛΙΚΩΝ ΤΟΥ 7ου ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Μίλησα σήμερα και μου είπαν πως η "λύση" του να μπουν οι ομάδες αλφαβητικά προέκυψε ως ανάγκη γιατί δεν υπάρχει ΙΔΑΧ (λόγω των διαθεσιμοτήτων) να ασχοληθεί με αυτό, αλλά αν τις φτιάξουμε ως αύριο και τους τις πάμε όλα καλά. Χρειάζονται 22 ομάδες των 5-6 ατόμων. Έχουν φτιαχτεί μέχρι τώρα 18, με 2-3 να έχουν χώρο και για 1-2 άτομα ακόμα. Αν κάποιος δεν έγραψε σήμερα στη σχολή την ομάδα του ή είναι από μεγαλύτερο έτος, ας μου στείλει στο facebook ή στο eleniandreou92@gmail.com τα ονόματα να τα συμπληρώσω και να τους τα δώσουμε αύριο στο εργαστήριο. Επίσης θα είμαι αύριο από νωρίς στη σχολή. Μου είπαν ότι την Πέμπτη θα κάνουμε εργαστήρια και ότι, αν όλα πάνε καλά, τα εργαστήρια θα είναι 7. Αυτά...!
...για μένα, το λοιπόν, το πιο εκπληκτικό,
πιο επιβλητικό, πιο μυστηριακό και πιο μεγάλο,
είναι ένας άνθρωπος που τον μποδίζουν να βαδίζει,
είναι ένας άνθρωπος που τον αλυσοδένουνε. (Ναζίμ Χικμέτ-"Μικρόκοσμος")

Re: [7ο] Επιστήμη και Τεχνική Υλικών (2013-14)

3
ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΤΟΥ 7ου ΕΞΑΜΗΝΟΥ (updated)

Όσοι μου έχετε πει σε inbox, email ή στη σχολή έχετε καταχωρηθεί! Υπάρχουν μέχρι στιγμής 24 ομάδες των 5-6 ατόμων. Από αυτές υπάρχουν 2 ομάδες με 4 άτομα και 1 ομάδα με 3 άτομα. Αν κάποιος δεν έχει μπει σε ομάδα ας επικοινωνήσει μαζί μου (για το πού βλ. χθεσινό post) να του πω ποιες είναι οι ομάδες αυτές, να επικοινωνήσει μαζί τους και να μου πει να τον βάλω σε κάποια αν είναι. Σκέφτομαι να τα δώσω αύριο κατά τις 12:00. Κατά τη γνώμη μου, ας βρεθούμε στο κυλικείο να πάμε όσοι περισσότεροι γίνεται γιατί δεν ήταν δικιά μου ιδέα όλο αυτό (εγώ τη λάντζα έκανα απλά), αλλά επιθυμία όλου του έτους. Για να γίνει, λοιπόν, και κατάκτησή του ας μην πάω μόνη μου να αφήσω 4 χαρτιά σε κάποιον, ας είμαστε περισσότεροι. Ευχαριστώ για τη συνεργασία όλους! Αυτά...
...για μένα, το λοιπόν, το πιο εκπληκτικό,
πιο επιβλητικό, πιο μυστηριακό και πιο μεγάλο,
είναι ένας άνθρωπος που τον μποδίζουν να βαδίζει,
είναι ένας άνθρωπος που τον αλυσοδένουνε. (Ναζίμ Χικμέτ-"Μικρόκοσμος")